Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Sertifikası


Bize Ulaşın


Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği; özel sürücü kurslarında motorlu taşıt sürücüleri kursu mevzuatına uygun olarak direksiyon eğitimi konusunda eğiticilik niteliklerine sahip olan bireydir. Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Kursu ise Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 200 saatlik Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Resmi ve geçerli Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği sertifikasının örneğini aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz. Sertifikalar E-özel (Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Elektronik Kurs Otomasyonu) sistemi üzerinden hazırlanır ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 10 işgününü aşmamaktadır.

E-özel otomasyonu sayesinde kurumumuzdan alacağınız tüm sertifikalar online doğrulamalıdır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarından almış olduğunuz sertifikalarınızı doğrulamak için https://e-ozel.meb.gov.tr/ adresini kullanabilirsiniz.

Kurumumuzdan almış olduğunuz sertifikanızı isterseniz yurt dışında geçerli hale de getirebilirsiniz. Detaylı bilgi için eğitim koordinatörlerimizle iletişime geçebilirsiniz.